Choď na obsah Choď na menu
article preview

Deň vojnových veteránov - Deň červených makov 2017

V piatok 10. novembra o 11. hod. a 11. minúte sme si uctili pamiatku padlých vojakov v 1. a 2. sv. vojne, spolu s členmi Zväzu protifašistických bojovníkov a členmi Jednoty dôchodcov P. Ves. Nakoľko sa tento deň  slávi 11. novembra a ten vyšiel na sobotu, pri pamätníku sme sa stretli už o deň skôr.

Úctu sme prejavili položením červených makov a zapálením sviec. Deň vojnových veteránov sa vo svete nazýva aj Deň červených makov. Tento kvet prijali vojnoví veteráni za symbol spomienky na vojnové hrôzy. Vyrastal totiž a čerstvých hroboch.

Sloboda nie je zadarmo a treba si ju vážiť. Na obete vojakov sa nesmie zabudnúť.

Na záver sme sa všetci pomodlili za  všetkých padlých vojakov.

 

Archív

Kalendár
júl / 2024

Fotoalbum