Choď na obsah Choď na menu

Školské potreby pre žiaka 1. ročníka

Školské potreby pre žiaka 1. ročníka

 

 

2 ceruzy č. 2, 1 ceruza č.1, plniace pero (najlepšie bombičkové), farbičky pastelové – všetky farby.

Na výtvarnú výchovu : vodové farby, štetec plochý, štetec guľatý č.6, 8, pohár (od majolky), handrička – všetko vo vrecúšku.

 

Obaly na učebnice a zošity : veľké -4  kusy, malé – 6 kusov, na slovníček – 1 kus.

 

Pravítko – pravouhlé , dosky na zošity, peračník, guma, strúhadlo na ceruzky a farbičky.

 

Na telesnú výchovu : tepláková súprava , biele tričko s krátkym rukávom, krátke nohavice (kraťasy), tenisky alebo cvičky  s bielou podrážkou na cvičenie v telocvični . Na cvičenie na školskom dvore alebo na štadióne je potrebné zakúpiť botasky. Potreby na TV treba dať do vrecúška, nie do igelitovej tašky.

 

Prezuvky: papuče s bielou podrážkou, nie šľapky.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Eva - otázka

Počula som, že rodičia, ktorí pôjdu zapísať svoje dieťa do prvej triedy, si majú priniesť k zápisu aj 10 eur. Vraj na zošity. Ale ja viem, že vyberanie peňazí pri zápise je protizákonné. Koná petrovoveská škola protizákonne?

Stano - Re: otázka

Dobrý večer.
Naša škola protizákonne nejedná. Stačí kontaktovať našu pani riaditeľku a vec Vám bude vysvetlená. Kontakt nájdete na stránkach našej školy.
S pozdravom Mgr. Stanislav Fehér.

Eva - Re: Re: otázka

Ďakujem za odpoveď, len viete, vyznieva to všelijakom keď chcete pol roka pred začiatkom školského roka peniaze.

zuzana - Re: Re: Re: otázka

Prepáčte, ale nemáte to jedno, či tých 10 € dáte teraz alebo za pol roka? Takto je to vybavené naraz so zápisom a tak bude treba na to myslieť a znova ísť do školy to platiť neskôr, prípadne si zháňať tie zošity po jednom individuálne!

S. - Re: Re: Re: Re: otázka

To sa niekedy až treba pozastaviť nad tým, ako ľudia chcú za každú cenu do všetkého zabŕdnuť. To chcú učitelia tie peniaze pre seba, alebo pre naše decká? Veď musia mať všetko vydokladované, musí im to sedieť. A mimochodom, čo za tých 10 € môžete v dnešnej dobe kúpiť? Buďme radi, že tie zošity kupujú oni, nemusíme nič zháňať.

M - Re: Re: Re: Re: Re: otázka

Ja si tiež myslím, že to bol ústretový krok pani riaditeľky, že zabezpečia pre prvákov zošity.

Posledné fotografie

Archív

Kalendár
jún / 2024

Fotoalbum