Sadenie jablone

V rámci školského programu Európskej únie nám DOBRÝ JEŽKO pravidelne prináša kvalitné ovocie a šťavy od slovenských pestovateľov, ktoré sú bez pridaných cukrov, tukov, soli a umelých sladidiel. Deti si môžu vychutnávať 100% jablkovú šťavu, čučoriedky, jablká, hrušky, slivky, jahody, ríbezle a maliny.

Tentokrát nám DOBRÝ JEŽKO priniesol stromček. Žiačky a žiaci tretieho a štvrtého ročníka si vyskúšali výsadbu jablone odrody Jonaprice na školskom dvore. Každý pridal ruku k dielu a s radosťou pomáhal. Všetky deti v škole budú môcť sledovať ako sa počas školského roku mení náš nový ovocný stromček, ktorý tu bude aj pre ostatné generácie budúcich žiakov. Už teraz sa tešíme na bohatú úrodu sladkých jabĺk. V dospelosti nás bude strom zásobovať nielen chutnými plodmi, ale aj kyslíkom pre 10 ľudí.

Náhľad fotografií zo zložky Sadenie jablone

máj / 2024