Choď na obsah Choď na menu
article preview

Projekt „Zdravý úsmev“

Stav ústneho zdravia u detí na Slovensku je v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ na veľmi nízkej úrovni. Správne návyky ako sa starať o zuby a ďasná prispievajú k zníženiu zubných kazov. Prevencia vedie i k znižovaniu nákladov na ich liečbu.

Projekt „Zdravý úsmev“ prináša do škôl zábavné a interaktívne prednášky, pomocou ktorých si deti, pod vedením školských asistentov zubnej starostlivosti nacvičujú správnu techniku čistenia zubov a ústnej dutiny. V našej škole prebiehajú aktivity projektu, pod vedením študentky Prešovskej univerzity z katedry dentálnej hygieny Majky, v treťom ročníku. Počas šiestich stretnutí v priebehu školského roku si deti osvoja zručnosti v rámci starostlivosti o zuby, ako a čím si ich správne čistiť, z čoho sa zub skladá, ako prebieha preventívna prehliadka a mnohé iné.


 


 

 

Náhľad fotografií zo zložky Projekt „Zdravý úsmev“

Posledné fotografie

Archív

Kalendár
jún / 2024

Fotoalbum