Advent a Vianoce v našej škole

Naozaj ten čas letí, len nedávno si žiaci pred začiatkom školského roka kupovali nové prezuvky a farbičky a onedlho tu budeme mať polrok. Školský proces je v plnom prúde, žiaci a učitelia sa snažia dosiahnuť čo najlepšie výsledky. No okrem každodennej intenzívnej práce sa snažíme žiakov formovať  aj v spoločenskej či duševnej sfére. Adventný  čas bol aj v našej škole spojený s prípravou na Vianoce. Najprv našu školu navštívil svätý Mikuláš a potešil deti balíčkami sladkostí. Deti v školskom klube mali aj malé predvianočné posedenie. Veľa úsilia sme  venovali prípravám na Jasličkovú pobožnosť v kostole. Snažíme sa, aby deti Vianoce nechápali len z tej materiálnej stránky, ale uvedomili si ich podstatu a duchovný rozmer. Prispieva k tomu i „prežívanie“  biblického príbehu formou vianočnej scénky. Deti brali jej prípravu i nácvik veľmi zodpovedne, výsledok ste mohli posúdiť sami na Druhý sviatok vianočný.

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.