Noc plná spomienok

„Noc plná spomienok“ v základnej škole

Tradičné nocovanie v škole spojené s čítaním kníh sa tento rok dočkalo aktuálnej obmeny. Deti síce v škole noc z 10. na 11. apríla strávili, no predtým si nečítali rozprávky, mali pripravené iné rozprávanie.  V tomto roku si pripomíname 70. výročie skončenia 2. svetovej vojny a práve začiatkom apríla sa front presúval aj cez našu obec. O zážitkoch z vojny, ako ju vnímali svojím vtedy ešte detským rozumom, deťom prišli porozprávať pani Vlasta Kumpanová a pani Marta Rúsková.

Pani Kumpanová im ešte pred začiatkom besedy ukázala miesto, kde sa ich rodina pred 70 rokmi ukrývala pred strelami i vojakmi. Je to pivnica - sklep pri dome rod. Polesňákovej. Potom sa začalo zaujímavé rozprávane oboch pamätníčok. Odľahčenou, deťom prijateľnou formou rozprávali o dramatických situáciách, nebezpečných zážitkoch i niektorých veselších momentoch z tejto doby. Je obdivuhodné, koľko spomienok im aj po takom dlhom čase utkvelo v pamäti. Za nevšedný zážitok sa im deti, učitelia a ďalší hostia odmenili dlhým potleskom a kytičkou kvetov.

Náhľad fotografií zo zložky Noc plná spomienok