Rozprávková noc s Pavlom Dobšinským

Noc s Dobšinským

Dňa 18.3. 2011 sme uskutočnili v rámci „MAREC-MESIAC  KNIHY „ v našej škole dlhoočakávanú  Noc s Pavlom Dobšinským.

Ďakujeme hosťom, ktorí prijali naše pozvanie. Boli to pani knihovníčka Marta Rúsková,

vdp. PaedDr. Jozef Bartoš , pani učiteľka Mgr. Ľubica Kocáková a pani Margita Tomšová.

Naše aktivity sa niesli v duchu čitateľskej gramotnosti. Pani M. Rúsková čítala deťom úryvky z rozprávok a oni hádali, z ktorej rozprávky bol ten ktorý úryvok.

Štvrtáci si pripravili pod vedením pána učiteľa Mgr. Stanislava Fehéra rozprávkové pantomímy a deti opäť hádali. Ani sme o tom nevedeli, aký herecký talent majú L. Albrechtová, A. Albrechta a V.Palkovičová. Veľmi sme sa nasmiali.

Napokon všetci žiaci prečítali úryvky zo svojich obľúbených kníh. Mali sme  prehliadku úrovne čítania jednotlivých žiakov.Za prečítanie úryvku nasledovala sladká odmena v podobe trubičky, ktoré napiekla pani učiteľka Mgr. Anna Martinkovičová.

Nedali sa zahanbiť ani pani vychovávateľka Bc. Zdenka Vašiová, ktorá deťom napiekla nutelové lupáčiky, ani pani školníčka Adriana Fodorová, ktorá uvarila veľmi chutný čaj. Ďakujeme aj pani Alenke Schemmerovej, ktorá priniesla makové koláče. Takže deti mali malé pohostenie.

Na aktivitách sa zúčastnilo 28 žiakov, ale nafukovačky a spacáky potrebovalo len 24  nebojácnych detí. Treba len dúfať, že ostatné deti nabudúce prekonajú strach a budú v škole aj spinkať. S deťmi spali pani riaditeľka Mgr. Lena Šteflíková, pani učiteľka Mgr. Anna Martinkovičová a pani vychovávateľka Bc. Zdenka Vašiová.

Myslím, že  podujatie Noc s Pavlom Dobšinským sa vydarilo a že budeme  všetci s radosťou spomínať.

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.

Náhľad fotografií zo zložky Rozprávková noc s P. Dobšinským