Modelársky krúžok

Modelársky krúžok pod vedením Mgr. Stanislava Fehéra na našej škole funguje už pár rokov a prešlo ním veľa šikovných detí. Náplňou krúžku je modelovanie z papiera. Deti sa naučia a zdokonalia si jemnú prácu s nožničkami, lepidlom, pravítkom a precvičia šikovnosť prstíkov. Aby sa dali predtlačené papierové modely poskladať, musia sa deti naučiť koncentrovať na prácu, umne prehýbať papier, citlivo strihať malé dieliky a opatrne používať lepidlo, ktoré by ich prácu mohlo celú zničiť. Papierové modely vyberáme podľa šikovnosti detí a ohľad berieme aj na vek dieťaťa. Staršie deti sú zručnejšie a zvládnu ťažšie a náročnejšie modely, s mladšími deťmi začíname od najjednoduchších modelov, na ktorých sa učia strihať, postupne prechádzame k náročnejším úlohám a tí najšikovnejší sa potom prácou vyrovnajú aj starším žiakom. Vo fotogalérii si môžete prezrieť niektoré modely, ktoré vznikli pod našimi šikovnými prstami.

Náhľad fotografií zo zložky Modelársky krúžok